21. TÜRK–JAPON İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

DEİK/ Türk- Japon İş Konseyi 21. Ortak Toplantısı 4 Ekim 2013 tarihinde İş Konseyi karşı kanat kuruluşu Japonya İş Federasyonu “ Keidanren” işbirliğinde Tokyo’da gerçekleştirilmiştir.

Ortak Ekonomik Komite toplantısı’na Ekonomi Bakan Yardımcısı Sn.Mustafa SEVER başkanlığında Ekonomi Bakanlığı bürokratları ile Türk ve Japon işadamlarından oluşan Türk-Japon İşkonseyi üyeleri katılmıştır. Birliğimizin Genel Sekreter Özkan AYDIN tarafından temsil edildiği ve Japan Society of Industrial Machinery Manufacturers yetkililerinin de katıldığı bu toplantıda; Özkan AYDIN, ülkemiz makine sektörünün ulaşmış olduğu düzey konusunda bir sunum yapmış ve Japon işadamlarının konuya ilişkin sorularını cevaplamıştır.

Ortak Toplantı çerçevesinde  teknoloji, makine, enerji, gıda, otomotiv ve altyapı sektörlerinin mevcut ve gelecek durumu da sektör uzmanlarınca değerlendirilmiştir.

Tokyo’da yapılan bu toplantının akabinde,  ülkemizi ziyaret eden Japonya’nın önde gelen firmalarının temsilcilerinden oluşan 28 kişilik Japan Society of Industrial Manufacturers kuruluşunun 8 Ekim 2013 tarihinde İstanbul’da yaptıkları toplantıya katılan Yönetim Kurulu üyemiz Sn.Ali EREN, katılımcıları ülkemiz makine sanayi hakkında bilgilendirmiştir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s