UĞUR MAKİNA

İSTANBUL – Uğur Makina‘nın İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliklerinin (İTKİB) 4 adet Gezici Eğitim Merkezini donattığı bildirildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklamada, işsizlikle mücadelede iş ve gelir imkanı yaratmak ve hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak için geliştirilen İTKİB Gezici Eğitim Merkezlerinin sayısının sektörün önde gelen kurumlarının yaptıkları bağışlarla her geçen gün arttığı belirtildi.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, bağışla oluşturulan 4 gezici eğitim merkezinin işsizleri üç haftada meslek sahibi yaptığını dile getirerek, Türkiye’nin istihdam yarasına en hızlı ve en düşük maliyetlerle hazır giyim sektörünün ilaç olabileceğini ifade etti.

Tanrıverdi, şunları kaydetti:

“Gezici eğitim merkezlerimiz tekstil ve hazır giyim endüstrisinin yaygın olduğu illerde meslek sahibi olmayan insanlarımıza üçer haftalık periyotlarla yerinde eğitim veriyor. Anadolu’da sanayi hamlesinin yolu mesleki eğitimden geçiyor. Bu merkezlerimiz hazır giyim sektörünün Anadolu’da gelişimine katkı yaparak ülke insanımızı bulunduğu yerde mesleki eğitimle tanıştıracak, 2010 yılında binlerce kişiyi meslek ve iş sahibi yapacak.”

Türkiye’nin endüstriyel konfeksiyon makinesi firmalardan Uğur Makine‘nin 4 gezici eğitim merkezinin donanımını üstlendiğini, böylece 2010 yılında eğitim alacak binlerce insana meslek kapısının açıldığını belirten Tanrıverdi, Uğur Makina Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ayık’a teşekkür etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s