DÜNYA MERMERCİLERİ

İtalya’dan 90, Çin ve Hindistan’dan 23’er firmanın yer alacağı İzmir’deki fuara Brezilya, Güney Afrika, Vietnam ve Ukrayna da ilk defa gelecek. TBMM Araştırma Komisyonu da fuara katılarak, ithal mermer kullanan kuruluşları araştıracak.
Birçok ülkedeki çeşitli sektör fuarlarına katılan İZFAŞ’ın, MARBLE’ı dünyaya tanıttığını belirten Başkan Kocaoğlu, çabaların bir sonucu olarak bu yılki fuarda 35 ülkeden 262 firmanın ürünlerini sergileyeceğini, başta İtalya olmak üzere Hindistan ve Çin’den önemli katılımlar sağlandığını ifade etti. Kocaoğlu, “Brezilya, Güney Afrika, Vietnam ve Ukrayna gibi ülkeler, bu yıl ilk defa MABLE fuarına katılacak. Vietnam’ın dünyaca meşhur beyaz mermeri de ilk defa sergilenecek.” şeklinde konuştu. Geçen yıl 51 bin 560 olan ziyaretçi sayısının artmasını beklediklerini vurgulayan Kocaoğlu, “MARBLE’ın İzmir’in ekonomisine katkısı tartışılmaz boyuttadır. 2009’da kent ekonomisine 70 milyon dolarlık gelir sağlayan fuarın getirisinin, bu yıl bu rakamın da üzerine çıkacağını düşünüyoruz. Kent merkezindeki otellerin yanısıra çevre ilçelerdekiler de MARBLE sayesinde doluyor.” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 16. Mermer ve Doğaltaş Teknolojileri Fuarı (MARBLE 2010)’un hazırlıklarını basın toplantısında değerlendirdi. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen’in de hazır bulunduğu toplantıda, MARBLE’ın 24 Mart’ta kapılarını açacağını kaydeden Kocaoğlu, “Bu yılki fuarımızı, geçen yıla göre bin 125 metrekare artışla 43 bin 625 metrekare alanda düzenleyeceğiz. Geçen yıl katılan firma sayısı bin 112 iken bu yıl krize rağmen bin 146’ya çıktı. Yer sıkıntısını aştığımızda, bunu bin 500’lere çıkarmak mümkün.” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s