VAKUMLA KALDIRMA VE TAŞIMA TEKNOLOJİSİ

Alman fizikçi ve mühendis Otto von Guericke yaptığı başarısız bir makine deneyinden sonra 1657 Magdeburg deneyini gerçekleştirdi. Bu deneyde bakırdan yapılmış iki büyük yarım küre birbirine geçirildi ve içindeki hava boşaltıldı. Ardından iki yarım küre anahtarla karşıt yönlere çekilerek ayrılmak istendi fakat kürenin hiç ikiye ayrılmadığı gösterildi. Ancak vakumla yükleme ve taşıma metodu geçen yüzyıla kadar Ar-ge çalışmalarından öte çok fazla hayatımızda yer almadı. Özellikle yükleme, boşaltma depolama ve işletme; iri malzeme transferlerinde yüzey işleme kesme makinalarında tezgâh üreticilerinin de haklı tavsiyeleri ile yeri doldurulamaz metot haline geldi.

Paslanmaz malzemeler artık günümüzde hayatımızın vazgeçilmez parçası olması sebebiyle ülkelerin medeniyet seviyesi ve kalkınma hızı ile birlikte tüketimleri de artmaktadır. Bu malzemelerin bu denli önem kazanmasıyla işlenmesi, taşınması, depolanması da aynı ölçüde önem kazanmıştır. Paslanmaz malzemelerin yüzeylerinin işlenmesinde kullanılan makinaların yükleme ve boşaltmasında vakumlu sistemler mükemmel netice vermektedir. Özelliklerine göre de alternatifsiz sistemlerdir. Bu özellikleri ürün yada malzeme üzerinde kesinlikle çizik, hasar, iz, leke ve deformasyon oluşturmaz, kullanımları basit ve problemsiz makinalardır. Vakumlu kaldırma ve taşıma makinaları manuel olacağı gibi yarı otomatik ve otomatik sistemler olarak da uygulanmaları mümkündür. Yüzey işleme makinalarının yanında rulo alma tesislerinde ebatlanmış ürünlerin paketlenmesi ve stoklanmasında da vakumlu sistemler yine emsalsizliğini göstermektedir.

Firma bünyesindeki üretimin 40’ı müşteriye özel vakumlu taşıma makinaları olmakla birlikte makinaların modüler dizaynının da olmasına ve kolaylıkla farklı ebat ve ölçülerde ürünlere göre dizayn edilmesine yönelik çalışılıyor. Natsu makina müşterilerin istekleri doğrultusunda sürekli yeni ve farklı makinalar tasarlıyor. Firma bugün itibariyle 1kg’dan 10000kg’a kadar çok farklı ürünler için farklı özellikte vakumlu taşıma makinaları üretiyor.

Natsu Makine vakumla kaldırma ve taşıma sistemleri konusunda Türkiye’de 10 yıla yakın süredir faaliyetlerini sürdürüyor. Firma bugüne kadar çeşitli ürünlerin vakumla taşınması için 100’e yakın standart tip makine geliştirmiş durumda. Özellikle gelişmiş ülkelerde bir çok ürünün; ürüne hasar vermeden ve çalışana yük getirmeden taşınmasında çok yaygın olarak kullanılan vakumla kaldırma ve taşıma makineleri artık Türkiye’de de verimliliğe, otomasyona ve çalışanının çalışma şartlarına önem veren işletmeler tarafından kullanılmaya başlandı. Natsu Makine bu doğrultuda müşterinin istekleri doğrultusunda en uygun ve ekonomik çözümleri sunuyor ve her türlü mühendislik hizmetini veriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s