ÇETİN METAL

Çetin Metal’i 1985 yılında kurduk. Sektörle ilk olarak Perşembe Pazarı’nda tanıştık. Yaklaşık 25 yıldır demir çelik sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Oldukça zor dönemlerde işe başladık, şartlar oldukça zordu. Zamanla imkânlar genişledi ve ticaret hacmimiz büyüdü. Bu dönemlere kendi gücümüzle ve müşterilerimizin desteğiyle geldik. Zamanla kapasitemizi arttırma ihtiyacı duyduk ve Şekerpınar’da bulunan yaklaşık 10.000m2 olan yerimizin inşaatına 2007 yılında başladık. 2008 yılı sonunda fabrika binamızı, makine parkurumuzu sıfırdan 4 hat olup 2 dilme hattı, 2 boy kesme hattı olarak, kaliteden ödün vermeden bir çelik servis merkezi kurduk.

Şirket merkezimiz Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. Yaklaşık 1.000 m2 kapalı alanımızda 1 dilme ve 1 boy kesme hattımız mevcuttur. Merkezimizde de çalış-malarımız sürüyor.

Çetin metal müşterilerine hangi ürün ve hizmetleri sunuyor? 
Satışını yapmış olduğumuz mamul-ler arasında Galvanizli Sac, Soğuk Sac ve Silisli Sac bulunuyor. Satış yaptığımız alanları ise otomotiv, be-yaz eşya, elektrik – elektronik sek-törleri bulunuyor. Genel itibariyle de metalin işlendiği tüm alanlarda bulunuyoruz diyebilirim.

Şekerpınar’da bulunan fabrikanız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?
Şekerpınar fabrikamız; gelişen teknoloji takip edilerek sorunsuz bir üretim ve kalite esas alınarak kuruldu. Makinelerimizin tamamı Avrupa standartlarına uygun olarak firmamıza kazandırıldı. Fabrikamız ulaşım olarak oldukça elverişli bir noktada bulunuyor E–5 – D-100 karayolu bağlantısı üzerinde olan fabrikamız oldukça merkezi bir yerde diyebilirim. Fabrikamızda 2 dilme hattı, 2 boy kesme hattı ve ütüleme sistemi olup, müşteri talebine göre kaliteli hizmeti kendimize görev ve ilke edindik.

Son olarak 2009 yılı öngörülerinizi bizimle paylaşır mısınız?
2008 yılının 3. ve 4. dönemi çok zorlu geçti. Dünyadaki kriz bütün sektörleri zorladı. Ancak 2009 yılında krizin şiddetinin artacağını düşünerek planlı, dikkatli, tedbirli ve disiplinli olmamız gerektiğini, hiç bir konuda abartıya kaçmadan sabır göstererek yolumuza devam etmemiz gerek-tiğine inanıyorum. Türkiye büyük bir ülkedir… Kısa zamanda bu dur-gunluk dönemini atlatacağımıza inanarak kendimize güvenmeliyiz.

Piyasalarda büyük bir ekonomik kriz yaşanırken siz önemli bir yatırımı hayata geçirdiniz. Bu kararlılığınızı neye borçlusunuz?
Biz bu yatırıma başlarken ekonomik kriz henüz yoktu. 2008’in 3.dönemi zor ve çetin geçti. Piyasanın bu zor zamanlarında biz de bu krizden tabi ki etkilendik. Fakat planlarımızı daha önceden yapmıştık. Amacımız sıfır-dan fabrika binası kurmak ve makine parkurunu Avrupa standartlarında faaliyete geçirmekti. Sonuç olarak, en iyi hizmeti verebilecek bir tesisi firmamıza kazandırdık. Müşterile-rimiz ve çelik sektörü adına çok mutluyuz… Sektöre ve bizlere hayırlı olmasını arzu ediyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s