ÖZEN KALIP MAKİNA

07-09 Nisan tarihleri arasında CNR Expo Center’da düzenlenen 2011 Kablo&Tel Fuarı’na katılan Özen Kalıp Makine, fuar standında ziyaretçileriyle buluştu ve makinelerini tanıttı. Bizim de ziyaret ettiğimiz Özen Kalıp Makine’yi sizlere kısaca tanıtmak istedik…

ÖZEN KALIP MAKİNA
Müşteri talepleri doğrultusunda başlangıçta elektrik sektörüne yönelik üretimlerin özel makinelerinin yanı sıra; bugünkü gelinen noktada ısıtma, havalandırma, mobilya, savunma sanayi ve elektrik sektörlerine talaşlı imalat, plastik şekillendirme ve vibrasyonlu montaj makineleri ve ayrıca kesme ve sıvama kalıpları üretiliyor.

Müşterilerine yenilikçi ve üstün çözümler sunmak amacında olduklarını belirten Ali KARABAŞ, bunun için de malzeme ve enerji zaiyatını en alt seviyeye indiren, üretim zamanını düşürüp, birim zamandaki üretim miktarını arttıran, verimliliği yüksek makineler ürettiklerini bildirdi.

ÜRETİM KAPASİTESİ ÇOK YÜKSEK VE SERİ ÖZEN KALIP MAKİNELERİ

Son üretimleri: SKP (sıkmalı kablo pabucu) üretim makinesinin tablosu:

Günlük üretim kapasitesi: 18.000 adet

5 istasyon: Yükleme, Ezme, Kesme, Delme, Markalama, Boşaltma

Üretim yaptığı mamülleri: ф6, ф10, ф16, ф25, ф35, ф50, ф70, ф95, ф120 çaplarındaki bakır yarı mamülü, 5 istasyonda işleyip, SKP haline getirmektedir.

3 elemanla 1 yılda gerçekleşen üretimi, 1 elemanla 2 ayda gerçekleştirme imkanı sunan bir makine.

Kollektör işleme makinesi: Mevcut CNC işleme merkezlerinde günlük 250 adet kollektör üretilirken günlük 800 adet üretim yapan bu makinenin bir diğer özelliği de yan deliklerini kendisinin işlemesidir.

3 kıtada makinelerinin kullanıldığına dikkat çeken Karabaş, ihracat faaliyetlerini hızlandırarak Rusya, Ukrayna, Bulgaristan ve Mısır’da müşterilerinin olduğunu belirtti. Özellikle mutfak eşyaları sektörüne yönelik taleplerin geldiği Rusya ve Ukrayna ile önümüzdeki dönemde ticaretlerinin daha da gelişeceğini öngördüklerini de sözlerine ekledi. Geride bırakılan sıkıntılı kriz sürecinin bugünlere yepyeni bir miras bıraktığını dile getirerek, sözlerine şu şekilde devam eti:“ Artık sadece dürüst tüccar ve esnafın ayakta durabileceği yeni bir ortam oluştu. Ticareti iş ahlakına uygun yapanların büyüyebileceği bir iş dünyası oluşmak üzere diyebiliriz. Bizim ilkelerimiz; her koşulda en üst seviyede müşteri memnuniyeti, kaliteli üretim, zamanında teslimat, servis ve yedek parça desteği ve iş ahlakına uygun davranıştır.”

Tasarladıkları makinelerde; mühendislik, yeni teknolojili üretim ve Ar-Ge çalışmalarını etkin bir biçimde kullanan Özen Kalıp Makine, imal ettikleri makinelerde genellikle, makinenin yüksek kapasitede ve verimli çalışabilmesine zemin hazırlayan projelendirme hizmetini kendi mühendislik ekibiyle karşılıyor. Metal aksam imalatı ve otomasyon sistemleri ile birlikte gerçekleşen montaj aşaması da kendi bünyelerindeki mühendislerin kontrolünde gerçekleştiriliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s