FORM MAKİNA

20 yıllık sektörel birikim
1992 yılında kurulan ve yaklaşık 20 yıldır Takım Tezgahı sektöründe hizmet veren Form Makine CNC Takım Tezgahları San. ve Tic. A.Ş.’de, Marmara Bölge Satış Müdürü olarak görev yapmaktayım. İstanbul Genel Müdürlük olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa bölge müdürlüklerimizde kendi bina ve showroom yapılanmamız ile direkt satış, uygulama, servis ve yedek parça hizmetleri vermekteyiz. Organizasyonumuz ve kadromuz köklü ve sağlam temellere oturmuş durumdadır.

Ürün ve hizmet yelpazesi
Form Makina kuruluşundan bu yana, konusunda dünya lideri konumunda bulunan Japon kökenli Yamazaki Mazak firmasının CNC tezgahlarının satışını ve servisini gerçekleştirmektedir. Form Makina bünyesinde diğer ürünümüz ise Schleifring grubu ve özellikle Studer taşlama tezgahları satış ve servis hizmetleri bulunmaktadır.

Hedef kitle
Firmamız Havacılık, Genel Makina İmalat, Otomotiv, Yarı İletkenler, Enerji, Tıp, Elektrik, Ulaşım gibi birçok sektöre hizmet vermektedir.

Rekabet ortamı
Sektördeki rekabet koşulları oldukça sıkıntılı ve ağır… Sadece bizim sektörde değil her sektörde durum böyle sayılır. Firmamızın alt yapısı sağlam olduğu için çok fazla sıkıntı yaşamıyoruz. Müşterilerimize daha iyi satış ve servis hizmeti verebilmek için, sürekli yatırım yapıyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Bu sektörde, satış sonrası servis ve yedek parça temin hizmetleri ile bu hizmetlerin sürekliliği, yaygınlığı ve yetkinliği en kritik konudur. Form Makina sektöre ilk girdiğinde, satış kadrosundan önce servis kadrosunu yapılandırmış, sektörün öncü firmalarında biri olmanın bilincinde olan bir firma olarak, bu konu üzerine sürekli yatırım yapmaktadır. Ülkemizin birikmiş sermayesinin doğru tezgahlar ile yatırıma dönüşmesini istiyoruz.

2011 yılı değerlendirmesi 
Sektörümüz, piyasadaki olumsuz dalgalanmalardan ilk etkilenen ve en son adapte olan, hassas bir sektör konumunda… 2010 ve 2011 yılında, geçmiş krizin yaraları sarılmaya başlandı. Önümüzdeki süreçte daha olumlu beklentiler var. 

Mayıs 2011 itibari ile Mazak Türkiye Teknoloji Merkezi açılışı İstanbul, Kartal E-5 yan yolu üzerinde gerçekleştirildi. Bu süreçten sonra sürekli olarak; Mazak teknolojik ürünlerinin tanıtımı, yakından incelenebilmesi hedeflenmektedir.. Ayrıca, sektörel seminer ve eğitimler için tüm sektörde ilgili kişileri bekliyoruz ve davet ediyoruz.
Yine, Form Makina Ankara, Bursa, İzmir bölgelerindeki showroomlarımızda düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz “Open Doors” lar ve seminerlerimize müşterilerimizi şimdiden davet ediyoruz.

Makine Sanayi Strateji Belgesi 
Sektörümüz açısından, aşağıda kısaca özetlenebilecek verilen hedefler bizler için olumlu karşılanmaktadır:
“Üreticilere sağlanan KDV iadesi uygulamasının hızlandırılması”, “Finansal kiralama işlemlerinin KDV karşısındaki durumunun değerlendirilecek olması ve varsa aksayan yönlerin düzeltilmesine yönelik çalışmalar yapılacak olması…”
“Sürdürülebilir, yetkinliğini kazanmış, yüksek performansa sahip, teknoloji odaklı, öğrenmeye ve değişime açık her düzeyde insan kaynağı sağlama hedefi”, “Makina ana sanayi – yan sanayi işbirlikleri geliştirilecek olması” hedefi, “Kırsal kalkınma destekleri uygulamaları devam edecek” ibaresi, “İşletmelerde kullanılan makina ve teçhizat kredi kuruluşlarınca teminat olarak kabul edilecek” ibaresi, “Satıp–geri kiralamanın, operasyonel kiralamanın mütemmim cüz niteliğindeki malların finansal kiralamaya konu edilebilmesi” kanununda değişiklik yapılacak olması ve “Satıp – geri kiralamanın vergi kanunları karşısındaki durumu ayrıca değerlendirilecek” ibaresinin strateji belgesinde yer alması bizleri memnun etmiştir. Sektör olarak bu verilen hedeflerin biran önce uygulamaya geçirilmesini beklemekteyiz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s