GEÇMİŞ YIL DEĞERLENDİRMESİ

Kalyoncu, yaptığı yazılı açıklamada, basında çıkan ilan ve açıklamalarda, oda faaliyetleriyle ilgili olarak yanlış bilgilendirme ve yönlendirme çabalarının olduğunu iddia etti. Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Mete Kalyoncu, 2011 yılı boyunca düzenledikleri 97 kurstan 3 bin 860 kişinin faydalandığını bildirdi.

Odanın yönetim kurulunun gayretiyle yapılan çalışmalar neticesinde elde edilen gelirler kullanılarak örnek gösterilen bir oda binasını Konya’ya kazandırdıklarını ifade eden Kalyoncu, şunları kaydetti:

Üniversite-Oda-Sanayi işbirliğinin en güzel şekilde sağlandığını dile getiren Kalyoncu, Yönetim Kurulu’nun faaliyet döneminde 110 oda üyesi mühendisin firmalarda işe yerleştirildiğini, 136 öğrencinin ise firmalarda staj yeri bulduğuna değindi.

“Oda hizmet binamız meslektaşlarımız, onların aileleri ve vatandaşlarımızın katılımı ile sayısız faaliyete ev sahipliği yapmıştır. Bu faaliyetlerden sadece 2011 yılında yapılanların sayısı bile sosyal etkinlikler hariç 150 civarındadır. Bunlardan 97 tanesi ise mesleğimize yönelik teknik kurs ve seminerlerden oluşmakta olup 3 bin 860 kişi bu etkinliklerden faydalanmıştır. Eğitimler, konusunda ülkemizde ve kentimizde otorite olan kişi ve akademisyenler tarafından verilmiştir. Bu rakam birçok eğitim kurumunu ve kuruluşu dahi gıpta ettirecek boyuttadır.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s