İHRACAT DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından kayda alınan Türkiye geneli 2011 yılı ihracat kayıt rakamları, Ankara’da Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından açıklandı. Mehmet Büyükekşi’nin toplantıda yapmış olduğu konuşmayı sizlerle paylaşıyoruz .

Sayın Bakanımızın da katılımlarıyla onurlandırdığı 2011 İhracat değerlendirme toplantımıza hoş geldiniz. Sözlerime başlamadan önce ilk olarak herkesin 2012 yılını tebrik etmek istiyorum. Çok başarılı bir yılı ülke olarak geride bıraktık. Bunun sevinci ve motivasyonu ile yeni yıla başlıyoruz. 2012 yılının tüm ihracat camiamıza, tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya hayırlı olmasını; sağlık, bereket, esenlik ve barış getirmesini diliyorum.
Değerli konuklar, Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak 2011 yılını oldukça verimli ve yoğun bir takvimle geçirdik.

Özel sektörün katkısı ile hazırlanan uzun vadeli strateji, tüm kamuoyunda büyük ilgi uyandırdı. Türkiye’de ilk defa bir sivil toplum örgütü ortaya uzun vadeli vizyon koydu. Bu vizyonu tüm Türkiye takdirle karşıladı. TİM bir kere daha ülkemize umut aşıladı, ülkemizin motivasyonunu yükseltti. İhracat stratejimizin tüm eylem planlarını da tamamladık, Ekonomi Bakanlığımız ile Aralık ayı sonunda her konuda mutabık kaldık. Özel sektör ve Ekonomi Bakanlığı beraber çalışarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Adım adım hedefe varmak için çok çaba sarf ediyoruz. 2012 yılında da stratejimizin yol planı hiç aksamadan devam edecek. Rakamlara ve değerlendirmelere sonra geleceğiz. Önce çok önemsediğimiz bir konuyu paylaşayım. “2023Türkiye İhracat Stratejisi” çalışmasını Mart ayında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kamuoyuna sunduk.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s