SORALUCE İLE YENİ İŞLEME ÇÖZÜMLERİ F-MT

SORALUCE’nin FL modelinden esinlenilerek tornalama operasyonlarının da gerçekleştirilebileceği ayna ile sabit tabladan oluşan bir işleme alanına sahip olması sayesinde, F-MT çok daha esnek bir üretim merkezi haline gelmiştir. Bu çok amaçlı makine ile tek bir bağlamada; tornalama, frezeleme, delme, diş çekme ve delik genişletme gibi operasyonları gerçekleştirmesi sayesinde, havacılık, enerji, genel mühendislik ve karmaşık hassas parçalarının seri üretimine olanak sağlamaktadır. Freze-Torna merkezi yüksek performanslı freze ve tornalama operasyonlarını bir makinada birleştiriyor. Bu kombine tezgâh, karmaşık yapılı parçaların tek bir bağlamada işlenebilmesine olanak sağlıyor. Çok yönlü işlemeye imkân veren makina kullanıcılarına işleme zamanları ve maliyetlerde tasarruf sağlamayı da garanti ediyor.

Her bir eksende, 2m/s2 ivme ile 35m/dk. eksen hızları, 16000N eksenel sürme kuvveti, yüksek güç ve torka sahip spindle sayesinde hem tornalama hem de frezeleme operasyonlarında mükemmel talaş kaldırma yeteneğine sahiptir. Built-in motorlu, 1600 mm çap, 8000 kg yükleme kapasitesi, 2500 Nm döndürme torku ve 26000 Nm sıkma torku ile dakikada 250 devir dönebilen entegre döner tabla, hem frezeleme hem tornalama operasyonlarında müthiş sonuçlar sunuyor.

F-MT modeli tornalama operasyonları için, işleme alanı dışında otomatik bir yükleme/boşaltma sistemi içermekte. Bu tornalama sistemi frezeleme kafasına kilitlenerek yüksek talaş kaldırma kabiliyeti ve hassasiyetini bir arada sunuyor. Bu sistem aynı zamanda otomatik olarak açılıp kapanabilen bir muhafazaya sahip. Tüm bu donanımı ve tamamen kapalı koruma kabiniyle birlikte makinanın ihtiyaç duyduğu toplam alan yalnızca 7400×5600 mm.

Tüm bunlara ek olarak 80 takımlı ATC ile yatay ve dikey konumda takım değiştirmek mümkün. ATC kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak makine gövdesinde ya da çalışma alanında talep edilen pot sayısıyla sunulabilmekte. F-MT Freze-tornalama merkezi; Spindle 32 kW’lık 900 Nm tork üreten bir motorla direkt tahrik ile dakikada 6000 devir üretmekte, düşük bakım maliyeti ve düşük ısı oluşumu, düşük gürültü seviyesinin yanı sıra yüksek verimlilik ve talaş kaldırma kabiliyetine sahip. Makine HEIDENHAIN iTNC530 –HSCI kontrol ünitesine sahip olmanın yanı sıra özel çevrimler ve entegre edilmiş bazı fonksiyonlar yine SORALUCE tarafından geliştirilmiş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s