INOTEC ŞİRKET OKULU’NUN ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

TC Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından yürütülen ve InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa özel kurgu ile düzenlenen Şirket Okulu’nun ilk öğrencileri ikinci sınıfa geçti. Geliştirdiği projelerle uluslararası standartlarda danışmanlık hizmeti veren InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı tarafından hazırlanan ve 12K Model’inin temel alındığı Şirket Okulu’nun ilk kurunda son aşamaya geçildi. TC Ekonomi Bakanlığı İhracatı Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından yürütülen “Küresel Rekabet için Kurumsal Dönüşüm Projesi” kapsamında kurumların yönetim politikalarını baştan sona geliştirerek, verimlerini artıran 12K Model yol haritasını takip ederek Şirket Okulu’nda eğitim gören; Kocaeli, Bursa, Kütahya ve Sivas’ta faaliyet gösteren 10 otomotiv sektörü temsilcisi şirket, ikinci sınıfa geçmeye hak kazandı. Süreci başarı ile tamamlayan şirketler, 7 Mart 2013 tarihinde Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Genel Kurulu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldıTemel prensibi InoTec’in 12K Model’ine dayanan okulun, öğrencileri arasında yer alan ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren 10 şirket, 7 Mart 2013 tarihinde Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Genel Kurulu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. İş dünyası tarafından büyük ilgi ile takip edilen projeye dâhil olacak yeni şirketler ise eğitimlerine Nisan 2013 ayından itibaren başlayacak.


12K Model’i kapsamındaki Şirket Okulu için çalışmalara Nisan 2011 tarihinde kurumların ihtiyaç analizi faaliyeti gerçekleştirilerek başlanmıştı. Her biri kendi çalışma koşullarında incelenen kurumlar, 12K Model kriterlerine göre 1000 puan üzerinden değerlendirildi. Bu süreç zarfında her türlü gelişimleri takip edilen, eksik ve geliştirilmesi gereken yönleri hesaplanan kurumlar danışmanlık ve eğitim faaliyetleri ile desteklendi. Proje sonunda Şubat 2013 tarihinde final analizi gerçekleştirilen 10 şirket yine 1000 puan üzerinden değerlendirilerek gelişim seviyelerine göre bir üst kura yani ikinci sınıfa geçmeye hak kazandı. Proje başlangıcında 10 kurumun aldığı puanların ortalaması 576 iken Şubat 2013’de gerçekleştirilen final analiz sonucunda 830 puana kadar yükseldikleri tespit edildi. Proje aynı zamanda katılımcı firmaların objektif kriterler doğrultusunda oluşturulmuş bir sisteme göre ödüllendirilmesini de içeriyor. Ödüller Tematik Ödüller ve Büyük Ödül olmak üzere iki aşamalı olarak veriliyor.

Bu kapsamda 7 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen ve otomotiv yedek parça tedarikçisi kurumların üst düzey yöneticilerinin hazır bulunduğu TAYSAD Genel Kurul Toplantısı’nda gerçekleşen 12K Model Tematik Ödül Töreninde 11 dalda ödüller sahiplerini buldu. Ödül almaya hak kazanan şirketler Büyük Ölçekli Firmalar kategorisinde; Strateji Yayılım Ödülü Kros Otomotiv’in, Kurumsal Performans Yönetim Ödülü Tekno Kauçuk’un, Liderlik Ödülü İnci Akü Sanayinin, Yetenek Yönetimi ve Geliştirme Ödülü İnci Akü Sanayinin, Ürün ve Proses Geliştirme Ödülü Estaş Eksantrik Sanayinin, Tedarikçi Yönetimi ve Geliştirme Ödülü Laspar Kauçuk’un ve Yedek Parça Yalın Teknikleri Uygulama Ödülü ise Toksan Oto Yedek Parça’nın oldu.

Küçük Ölçekli Firmalar kategorisinde ise Strateji Yayılım Ödülünü Kormas Elektrikli Motor San, Kurumsal Performans Yönetim Ödülünü Kormas Elektrikli Motor San, Liderlik Ödülünü ECS Elektrik ve Kablo Sistemleri ve Yetenek Yönetimi ve Geliştirme Ödülünü de ECS Elektrik ve Kablo Sistemleri aldı. . 


Şirket Okulu ve 12K Model’i nedir?

Şirket Okulu’nda kurumlar InoTec danışmanlarından hem danışmanlık hem de eğitim hizmeti alıyor. 12K Modeli’nin temel alındığı okul, 12 temel, 75 alt kriterden oluşuyor. Proje kapsamında farklı şirketlerle ortak eğitim faaliyetleri yapılması, her kurum özelinde şirketlerin stratejik planlarının oluşturulmasından, ürün geliştirme altyapılarına, insan kaynakları yönetim süreçlerinden üretim sistem altyapılarına kadar geniş yelpazeyi kapsıyor. Kurumları yüksek performanslı bir yapıya dönüştüren sistem, beraberinde önemli bir rekabet avantajı da sağlıyor.

Yeni Grup Nisan ayında başlıyor… 

İş dünyası tarafından büyük ilgi ile takip edilen projeye dâhil olacak yeni şirketler ise çalışmalarına Nisan 2013 ayından itibaren başlayacak. Şirket Okulu Büyük Şirketler Grubu ve Şirket Okulu Küçük Şirketler Grubuna yeni katılan ve birinci sınıftan başlayacak şirketlerle eğitimlere paralel olarak başlanacak. Bu süreç içinde InoTec, eski öğrencilerini de unutmuyor. 25 Nisan 2013 tarihinde TAYSAD ile birlikte düzenlenecek olan 12K Model Zirvesi ve Büyük Ödül Töreni ile başarılı olan şirketler arasından ‘Büyük Ölçekli Firma Ödülü, Küçük Ölçekli Firma Ödülü ve Fark Yaratan Firma Ödülü’ de sahiplerini bulacak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s